• Cats

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★

  • Serenity

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Mary Queen of Scots

  • Widows

    ★★½

  • Destroyer

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • Frances Ha

    ★★★★½