catshitgirl has logged 16 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Us

Us

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Serenity

Serenity

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry