jenloveshorror has logged 430 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Spun

Spun

2002
×
★★★
Edit this entry  
22
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
The Vagrant

The Vagrant

1992
×
★★★½
Edit this entry  
19
Pyewacket

Pyewacket

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Aquamarine

Aquamarine

2006
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bad News Bears

Bad News Bears

2005
×
★★★★
Edit this entry  
12
10/31

10/31

2017
×
★★½
Edit this entry  
11
Rogue

Rogue

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Trick or Treats

Trick or Treats

1982
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Black Water: Abyss

Black Water: Abyss

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Trick

Trick

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Edit this entry  
03
Open 24 Hours

Open 24 Hours

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Becky

Becky

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Fright Night Part 2

Fright Night Part 2

1988
×
★★★★
Edit this entry  
27
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Game Over

Game Over

1989
×
★★★★
Edit this entry  
23
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Misery

Misery

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Deadly Vows

Deadly Vows

1994
×
★★★★
Edit this entry  
21
Casper

Casper

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Heavenly Kid

The Heavenly Kid

1985
×
★★★
Edit this entry  
19
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

Texas Chainsaw Massacre: The Next Generation

1995
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Outing

The Outing

1987
×
★★★½
Edit this entry  
17
Little Monsters

Little Monsters

1989
×
★★★
Edit this entry  
15
The Legend of Billie Jean

The Legend of Billie Jean

1985
×
★★★★
Edit this entry  
14
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Candy Corn

Candy Corn

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★★
Edit this entry  
12
Man's Best Friend

Man's Best Friend

1993
×
★★★½
Edit this entry  
11
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★
Edit this entry  
09
Pacific Heights

Pacific Heights

1990
×
★★★½
Edit this entry  
07
We Are Still Here

We Are Still Here

2015
×
★★★½
Edit this entry  
06
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Gas Food Lodging

Gas Food Lodging

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Death Wish

Death Wish

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The House of the Dead

The House of the Dead

1978
×
★★★
Edit this entry  
06
Murder in the Heartland

Murder in the Heartland

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Dream Demon

Dream Demon

1988
×
★★★★
Edit this entry