jenloveshorror has logged 58 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★½
Edit this entry  
30
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Stir of Echoes

Stir of Echoes

1999
×
★★★½
Edit this entry  
29
Poison Ivy 2: Lily

Poison Ivy 2: Lily

1996
×
★★★
Edit this entry  
28
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scalpel

Scalpel

1977
×
★★★★
Edit this entry  
27
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1999
×
★★★
Edit this entry  
26
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★★★
Edit this entry  
25
Dolls

Dolls

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Freeway II: Confessions of a Trickbaby

Freeway II: Confessions of a Trickbaby

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Road Rage

Road Rage

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wizard

The Wizard

1989
×
★★★½
Edit this entry  
23
Man of the House

Man of the House

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Overnight Delivery

Overnight Delivery

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Prom Night IV: Deliver Us from Evil

Prom Night IV: Deliver Us from Evil

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Tower of Terror

Tower of Terror

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Amityville 1992: It's About Time

Amityville 1992: It's About Time

1992
×
★★★
Edit this entry  
22
Amityville: A New Generation

Amityville: A New Generation

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
My Girl 2

My Girl 2

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gold Diggers: The Secret of Bear Mountain

Gold Diggers: The Secret of Bear Mountain

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Murder So Sweet

Murder So Sweet

1993
×
Edit this entry  
21
No One Could Protect Her

No One Could Protect Her

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Leprechaun 2

Leprechaun 2

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Unforgettable

Unforgettable

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Up

Up

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Furies

The Furies

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Edit this entry  
16
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
Celtic Pride

Celtic Pride

1996
×
★½
Edit this entry  
15
Murder in New Hampshire: The Pamela Wojas Smart Story

Murder in New Hampshire: The Pamela Wojas Smart Story

1991
×
★★★½
Edit this entry  
14
Jennifer

Jennifer

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bordello of Blood

Bordello of Blood

1996
×
★★★
Edit this entry  
14
Dr. Giggles

Dr. Giggles

1992
×
★★★½
Edit this entry  
13
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
13
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★
Edit this entry  
12
Nightmare Beach

Nightmare Beach

1989
×
★★★½
Edit this entry  
09
Psycho IV: The Beginning

Psycho IV: The Beginning

1990
×
★★★
Edit this entry  
08
Cursed

Cursed

2005
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Woods

The Woods

2006
×
★★★½
Edit this entry  
08
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Intruder

The Intruder

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Waves

Waves

2019
×
Edit this entry  
06
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★
Edit this entry  
06
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Love Don't Co$t a Thing

Love Don't Co$t a Thing

2003
×
★★★½
Edit this entry