Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Tape

Tape

2001
×
★★★★
Edit this entry  
04
Role Models

Role Models

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Excision

Excision

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
Godzilla

Godzilla

1998
×
Read the review Edit this entry  
25
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Crying Game

The Crying Game

1992
×
★★★★
Edit this entry  
21
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
My Louisiana Love

My Louisiana Love

2015
×
Edit this entry  
20
There's Something in the Water

There's Something in the Water

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Edit this entry  
14
Murder by Death

Murder by Death

1976
×
★★★★
Edit this entry  
12
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Edit this entry  
02
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
½
Edit this entry  
23
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★★
Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
I Now Pronounce You Chuck & Larry

I Now Pronounce You Chuck & Larry

2007
×
★½
Edit this entry  
11
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★
Edit this entry  
09
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Albatross

Albatross

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Be Kind Rewind

Be Kind Rewind

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Rock-A-Doodle

Rock-A-Doodle

1991
×
Edit this entry  
01
Good Luck Chuck

Good Luck Chuck

2007
×
½
Edit this entry  
31
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Cry

The Cry

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry