Jennadepp has logged 155 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★½
Edit this entry  
26
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Wild Boys

The Wild Boys

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
★★★½
Edit this entry  
16
A Perfect Getaway

A Perfect Getaway

2009
×
★★★★
Edit this entry  
15
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Edit this entry  
14
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
Edit this entry  
10
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

2011
×
★★★½
Edit this entry  
08
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Edit this entry  
08
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★½
Edit this entry  
05
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★½
Edit this entry  
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★½
Edit this entry  
27
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Float

Float

2019
×
Edit this entry  
18
Brüno

Brüno

2009
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sydney White

Sydney White

2007
×
★★★
Edit this entry  
30
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
What a Girl Wants

What a Girl Wants

2003
×
★★★
Edit this entry  
29
Can't Buy Me Love

Can't Buy Me Love

1987
×
★★★½
Edit this entry  
28
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
Edit this entry  
23
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Lure

The Lure

2015
×
Read the review Edit this entry  
15
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hot Shots!

Hot Shots!

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★
Edit this entry  
25
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Digimon: The Movie

Digimon: The Movie

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Four

Fantastic Four

2005
×
★★½
Edit this entry  
23
S1m0ne

S1m0ne

2002
×
★★★
Edit this entry  
22
Awake

Awake

2007
×
★★
Edit this entry