• Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Adam Sandler: 100% Fresh

    ★★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • The Cry

    ★★★★

  • Smallfoot

    ★★★½

  • High Life

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Demetri Martin: The Overthinker

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • The Equalizer 2

    ★★★

  • Cam

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Farmlands

  • Incredibles 2

    ★★½

  • Tag

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bao

  • The New Romantic

    ★★★

  • Ready Player One

  • Blockers

    ★★½

  • Upgrade

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Monster Hunt 2

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Tully

    ★★★★

  • Assassination Nation

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Wildlife

    ★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Summer of 84

    ★★★½

  • Searching

    ★★★★½

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • American Circumcision

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Terrified

    ★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Creep 2

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • Revenge

    ★★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★★

  • It

    ★★★

  • The Wild Boys

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★