Sort by

Jenna has logged 320 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mister America

Mister America

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Little Women

Little Women

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Game Over

Game Over

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Pink Christmas

A Pink Christmas

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Synonyms

Synonyms

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Charlie Says

Charlie Says

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Chained for Life

Chained for Life

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Woman in Witness Protection

Woman in Witness Protection

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Supermarket Woman

Supermarket Woman

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Mountain

The Mountain

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Powder Heads

Powder Heads

1980
×
Read the review Edit this entry  
29
Trevor Noah: African American

Trevor Noah: African American

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
One from the Heart

One from the Heart

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Minbo: the Gentle Art of Japanese Extortion

Minbo: the Gentle Art of Japanese Extortion

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Raven's End

Raven's End

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
1900

1900

1976
×
Edit this entry  
22
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Contempt

Contempt

1963
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Magnificent Obsession

Magnificent Obsession

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Strange Bedfellows

Strange Bedfellows

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
When the Cat Comes

When the Cat Comes

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Executioner

The Executioner

1963
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jezebel

Jezebel

1938
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Filmed in Supermarionation

Filmed in Supermarionation

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

1963
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Big City

The Big City

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Superman Returns

Superman Returns

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry