Sort by

Jenna has logged 30 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Child Is Waiting

A Child Is Waiting

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
All My Sons

All My Sons

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sorry, Wrong Number

Sorry, Wrong Number

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Criss Cross

Criss Cross

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Ivan's Childhood

Ivan's Childhood

1962
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Trial

The Trial

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Killers

The Killers

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Inheritance

The Inheritance

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Good Omens

Good Omens

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Hatari!

Hatari!

1962
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
David and Lisa

David and Lisa

1962
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Fifth Cord

The Fifth Cord

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Chapman Report

The Chapman Report

1962
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Aftermath

The Aftermath

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Miracle in Milan

Miracle in Milan

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Girl from Parma

The Girl from Parma

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Too Bad She's Bad

Too Bad She's Bad

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Wrecking Crew

The Wrecking Crew

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Husbands

Husbands

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Minnie and Moskowitz

Minnie and Moskowitz

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Ambushers

The Ambushers

1967
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Murderers' Row

Murderers' Row

1966
×
★★★½
Read prior review Edit this entry