Sort by

Jenna has logged 28 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bell, Book and Candle

Bell, Book and Candle

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Red Light Bandit

The Red Light Bandit

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Entranced Earth

Entranced Earth

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Guns

The Guns

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Given Word

The Given Word

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I Need a Ride to California

I Need a Ride to California

1968
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black God, White Devil

Black God, White Devil

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mr. Freedom

Mr. Freedom

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Babo 73

Babo 73

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Barren Lives

Barren Lives

1963
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Out of the Blue

Out of the Blue

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Liberté

Liberté

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dracula A.D. 1972

Dracula A.D. 1972

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Funeral

The Funeral

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dracula

Dracula

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rope

Rope

1948
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Prince of the City

Prince of the City

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Cotton Club

The Cotton Club

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Bravados

The Bravados

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Gunfighter

The Gunfighter

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Seconds

Seconds

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry