Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★
Edit this entry  
09
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
National Theatre Live: Prima Facie

National Theatre Live: Prima Facie

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
29
An Audience with Adele

An Audience with Adele

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Weekend Away

The Weekend Away

2022
×
★★
Edit this entry  
09
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Split

Split

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Windfall

Windfall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Truth or Dare

Truth or Dare

2018
×
★★
Edit this entry  
19
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★
Edit this entry  
21
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★½
Edit this entry  
17
What We Did on Our Holiday

What We Did on Our Holiday

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★★
Edit this entry  
06
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
What We Did on Our Holiday

What We Did on Our Holiday

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
Edit this entry  
27
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Nativity!

Nativity!

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry