jennifermarilyn has logged 70 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Next of Kin

Next of Kin

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Possession

Possession

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Perfume: The Story of a Murderer

Perfume: The Story of a Murderer

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Cock and Bull Story

A Cock and Bull Story

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
People Say I'm Crazy

People Say I'm Crazy

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Blaze

Blaze

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
2030

2030

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hugo

Hugo

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
What About Bob?

What About Bob?

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ladies and Gentlemen, the Fabulous Stains

Ladies and Gentlemen, the Fabulous Stains

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Run Lola Run

Run Lola Run

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Book Club

Book Club

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Endless

The Endless

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Joan Didion: The Center Will Not Hold

Joan Didion: The Center Will Not Hold

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ramen Heads

Ramen Heads

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Loveless

Loveless

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry