Sort by
  • The Last Voyage of the Demeter

    ★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Asteroid City

  • The Little Mermaid

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★½

  • You Hurt My Feelings

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★½

  • M3GAN

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • Disenchanted

    ★★

  • Strange World

    ★★★

  • Falling for Christmas

    ★★★

  • The Viewing

    ★★★

  • The Murmuring

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • She Said

    ★★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★

  • Causeway

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★

  • The Menu

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • No Bears

  • See How They Run

    ★★★½

  • The Woman King

    ★★★★½

  • The Eternal Daughter

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★½

  • Women Talking

  • The Wonder

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★½

  • Gutted

  • Bullet Train

    ★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • Persuasion

    ★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Four Samosas

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★½

  • Showing Up

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Elvis

  • Godland

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Return to Seoul

    ★★★★

  • Holy Spider

    ★★★½

  • Sick of Myself

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Smoking Causes Coughing

    ★★★★

  • Plan 75

    ★★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • EO

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Split Ends

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★

  • Why Didn't They Ask Evans?

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

  • The Northman

  • RRR

    ★★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★★