Sort by

Jennifer has logged 207 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Little Prince

The Little Prince

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★
Edit this entry  
10
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Psych: The Movie

Psych: The Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ballerina

Ballerina

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Christmas in Evergreen

Christmas in Evergreen

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Roman J. Israel, Esq.

Roman J. Israel, Esq.

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Coco

Coco

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Novitiate

Novitiate

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Claire's Camera

Claire's Camera

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mrs. Hyde

Mrs. Hyde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Milla

Milla

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★
Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Invisible Agent

Invisible Agent

1942
×
Edit this entry  
30
The Invisible Man Returns

The Invisible Man Returns

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Dr. Jekyll and Mr. Hyde

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry