Jennifer has logged 23 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Adventures of Pericles

The Adventures of Pericles

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Mindhunters

Mindhunters

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Make Way for Tomorrow

Make Way for Tomorrow

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lover

Lover

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rainbow

Rainbow

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Too Much

Too Much

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Heat Is On: The Making of Miss Saigon

The Heat Is On: The Making of Miss Saigon

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
George of the Jungle

George of the Jungle

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry