Jennifer has logged 20 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Frankie

Frankie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
House of Tolerance

House of Tolerance

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
Edit this entry  
19
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ordinary Love

Ordinary Love

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Safe Inside

Safe Inside

2019
×
★★
Edit this entry  
13
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
Read the review Edit this entry  
08
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★
Edit this entry