Jennifer has logged 174 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
News of the World

News of the World

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Quiz

Quiz

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
What the Constitution Means to Me

What the Constitution Means to Me

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gloria

Gloria

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
Doctor Thorne

Doctor Thorne

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Enemy

Enemy

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Goddess of Spring

The Goddess of Spring

1934
×
★★★★
Edit this entry  
18
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Laggies

Laggies

2014
×
★★½
Edit this entry  
18
Vanity Fair

Vanity Fair

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Purl

Purl

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Piper

Piper

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
Lonesome Ghosts

Lonesome Ghosts

1937
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
Read the review Edit this entry  
14
Grand Canyonscope

Grand Canyonscope

1954
×
Edit this entry  
14
Beach Picnic

Beach Picnic

1939
×
Edit this entry  
12
Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Dangerous Lies

Dangerous Lies

2020
×
Read the review Edit this entry