Jennifer has logged 42 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
First Cow

First Cow

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Tangled: Before Ever After

Tangled: Before Ever After

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ma

Ma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Apology

The Apology

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lonesome Ghosts

Lonesome Ghosts

1937
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Three Blind Mouseketeers

Three Blind Mouseketeers

1936
×
Edit this entry  
17
Lamp Life

Lamp Life

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★½
Edit this entry  
16
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Wild Japan: Snow Monkeys

Wild Japan: Snow Monkeys

2014
×
Read the review Edit this entry  
12
Oh Lucy!

Oh Lucy!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Judy

Judy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nefta Football Club

Nefta Football Club

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Sister

A Sister

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Brotherhood

Brotherhood

2018
×
Edit this entry  
07
Saria

Saria

2019
×
Edit this entry  
07
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
Edit this entry  
07
Final Task

Final Task

2020
×
Edit this entry  
06
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Memorable

Memorable

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Sister

Sister

2018
×
Edit this entry  
05
Maestro

Maestro

2019
×
Edit this entry  
05
Off-Piste

Off-Piste

2018
×
Edit this entry  
05
The Bird & The Whale

The Bird & The Whale

2018
×
Edit this entry  
05
Henrietta Bulkowski

Henrietta Bulkowski

2019
×
★★
Edit this entry  
05
Hair Love

Hair Love

2019
×
Edit this entry  
05
Kitbull

Kitbull

2019
×
Edit this entry  
05
Daughter

Daughter

2019
×
Edit this entry  
05
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

1949
×
Read the review Edit this entry  
03
Frozen Fever

Frozen Fever

2015
×
Read the review Edit this entry  
02
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jane

Jane

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry