Sort by
  • The Boogeyman

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★★

  • The Mother

    ★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • The Pope's Exorcist

    ★★★½

  • Renfield

    ★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★★

  • Air

    ★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★★½

  • Scream VI

    ★★★★½

  • Daisy Jones & the Six

    ★★★★

  • Creed III

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Missing

    ★★★★

  • A Man Called Otto

    ★★★★

  • I Wanna Dance with Somebody

    ★★

  • Babylon

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • M3GAN

    ★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • She Said

    ★★★★

  • The Watcher

    ★★

  • Lyle, Lyle, Crocodile

    ★★

  • Halloween Ends

    ★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★

  • Luckiest Girl Alive

    ★★

  • Werewolf by Night

    ★★★★

  • Smile

    ★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • The Son

    ★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Pearl

    ★★★

  • The Wonder

    ★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★½

  • The Invitation

    ★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Purple Hearts

    ★★

  • Not Okay

    ★★★★

  • Keep Breathing

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★★

  • Somnum

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★½

  • Keep Sweet: Pray and Obey

  • Lightyear

    ★★★★½

  • Father of the Bride

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Firestarter

  • Our Father

    ★★★★

  • Senior Year

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Crush

    ★★★