Sort by

Jennifer has logged 313 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sing 2

Sing 2

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
If I Can't Have Love, I Want Power

If I Can't Have Love, I Want Power

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
After We Fell

After We Fell

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
18
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ghost

Ghost

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Stand and Deliver

Stand and Deliver

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry