Sort by

Jenn has logged 630 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Yearly Departed

Yearly Departed

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Midnight Kiss

Midnight Kiss

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Small Axe

Small Axe

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Education

Education

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Bill Murray Stories: Life Lessons Learned from a Mythical Man

The Bill Murray Stories: Life Lessons Learned from a Mythical Man

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Forty-Year-Old Version

The Forty-Year-Old Version

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Unhinged

Unhinged

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Happy Christmas

Happy Christmas

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Alice

Alice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beats

Beats

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Second Cousins Once Removed

Second Cousins Once Removed

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
It Felt Like Love

It Felt Like Love

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
I Trapped the Devil

I Trapped the Devil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Vitalina Varela

Vitalina Varela

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Golem

The Golem

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Emmet Otter's Jug-Band Christmas

Emmet Otter's Jug-Band Christmas

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Infidel

Infidel

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Alone

Alone

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry