Sort by

Jenn has logged 61 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Casper

Casper

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Don't Be Afraid of the Dark

Don't Be Afraid of the Dark

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Beware of Crimson Peak

Beware of Crimson Peak

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Devil and Father Amorth

The Devil and Father Amorth

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pooka!

Pooka!

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cut Throat City

Cut Throat City

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Apollo 18

Apollo 18

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Witches

The Witches

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Radioflash

Radioflash

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Ghostbusters II

Ghostbusters II

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Braindead

Braindead

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Secret Garden

The Secret Garden

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Valley Girl

Valley Girl

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Cell

The Cell

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rose Plays Julie

Rose Plays Julie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Nest

The Nest

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ghosting the Party

Ghosting the Party

×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Puppet Man

The Puppet Man

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Blind Owl Sinks

The Blind Owl Sinks

×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Allen Anders: Live at the Comedy Castle (circa 1987)

Allen Anders: Live at the Comedy Castle (circa 1987)

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gwilliam's Tips For Turning Tricks Into Treats

Gwilliam's Tips For Turning Tricks Into Treats

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Underbelly Up

Underbelly Up

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pumpkin Movie

Pumpkin Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
All the Witches

All the Witches

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nothing A Little Soap and Water Can't Fix

Nothing A Little Soap and Water Can't Fix

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Crow Hand

Crow Hand

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Steve's Kinkoes

Steve's Kinkoes

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fry Day

Fry Day

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Great Choice

Great Choice

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Eyeslicer Halloween Special

The Eyeslicer Halloween Special

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Come True

Come True

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Boys from County Hell

Boys from County Hell

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pelican Blood

Pelican Blood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Breaking Surface

Breaking Surface

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bleed with Me

Bleed with Me

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Honeydew

Honeydew

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
It Cuts Deep

It Cuts Deep

2020
×
★★
Read the review Edit this entry