Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Edit this entry  
26
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Edit this entry  
24
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Edit this entry  
23
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Memory

Memory

2022
×
★★
Edit this entry  
08
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Vortex

Vortex

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Edit this entry  
13
Apollo 10½: A Space Age Childhood

Apollo 10½: A Space Age Childhood

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
The Man Who Sold His Skin

The Man Who Sold His Skin

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
8eraf

8eraf

2021
×
★★
Edit this entry  
10
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
Windfall

Windfall

2022
×
★★½
Edit this entry  
03
The Doors

The Doors

1991
×
★★★★
Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dog

Dog

2022
×
★★★
Edit this entry  
30
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Edit this entry  
29
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★
Edit this entry  
27
Nowhere

Nowhere

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
No. 10

No. 10

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Anima

Anima

2019
×
Edit this entry  
06
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Belgica

Belgica

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Kimi

Kimi

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Six Shooter

Six Shooter

2004
×
Edit this entry  
21
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1994
×
Edit this entry  
20
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
★★½
Edit this entry  
16
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Edit this entry  
07
Thief

Thief

1981
×
★★★½
Edit this entry  
03
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Edit this entry