Sort by

Jenno has logged 193 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Edit this entry  
30
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Zola

Zola

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Edit this entry  
27
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
8 Mile

8 Mile

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Edit this entry  
06
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Edit this entry  
03
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
29
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★½
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★½
Edit this entry  
25
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
★★★
Edit this entry  
22
Prince

Prince

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
OnlyFans - De naakte Vlaamse Waarheid

OnlyFans - De naakte Vlaamse Waarheid

2021
×
Edit this entry  
21
Glass

Glass

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Dealer

Dealer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
A Man Named Scott

A Man Named Scott

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Case 39

Case 39

2009
×
★★
Edit this entry  
14
Paterson

Paterson

2016
×
★★
Edit this entry  
05
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Internship

The Internship

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Charlie and Hannah's Grand Night Out

Charlie and Hannah's Grand Night Out

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★
Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Memory of a Killer

The Memory of a Killer

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★
Edit this entry  
06
Old School

Old School

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry