• Spider-Man: No Way Home

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Doom at Your Service

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • After We Collided

    ½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • The Willoughbys

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • All the Bright Places

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

  • Spies in Disguise

  • Let It Snow

  • Frozen II

  • Klaus

    ★★★★★

  • Looking for Alaska

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • In the Tall Grass

  • Tall Girl

  • The Goldfinch

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Float

  • Sanditon

    ★★★★½

  • School Spirit

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • The Lion King

  • Culture Shock

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★★

  • Midsommar

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4

  • They Come Knocking

  • When They See Us

  • Ma

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

  • Pokémon Detective Pikachu

  • All That We Destroy

  • The Last Summer

  • Avengers: Endgame

  • Someone Great

  • After

    ½

  • The Silence

  • I'm Just F*cking with You

  • Shazam!

  • Five Feet Apart

  • The Curse of La Llorona

  • Us

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

  • Captain Marvel

  • Treehouse

  • Down

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Honey Boy

    ★★★★½