Jenny has logged 239 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Children

The Children

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dead End

Dead End

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Misery

Misery

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gertrud

Gertrud

1964
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
3 Faces

3 Faces

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
I Am Not a Witch

I Am Not a Witch

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fish Bones

Fish Bones

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Origin Story

Origin Story

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Edit this entry  
03
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Lure

The Lure

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spring

Spring

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Reincarnation

Reincarnation

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★
Edit this entry  
19
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tokyo Vampire Hotel

Tokyo Vampire Hotel

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry