RSS feed for Jenny

Jenny has logged 21 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Housemaid

The Housemaid

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
End Game

End Game

2018
×
Edit this entry  
30
A Night at the Garden

A Night at the Garden

2017
×
Edit this entry  
30
Black Sheep

Black Sheep

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
RBG

RBG

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Satan's Slaves

Satan's Slaves

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Suspense

Suspense

1913
×
Edit this entry  
15
Lyle

Lyle

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fyre Fraud

Fyre Fraud

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pledge

Pledge

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
Sisters

Sisters

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Topsy-Turvy

Topsy-Turvy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry