Sort by

Jenny has logged 39 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Craft

The Craft

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kindred

Kindred

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Red Shoes

The Red Shoes

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Call Me Brother

Call Me Brother

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Undine

Undine

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bad Hair

Bad Hair

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Saw III

Saw III

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Muse: HAARP

Muse: HAARP

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Velvet Vampire

The Velvet Vampire

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dream Home

Dream Home

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Swimming Out Till the Sea Turns Blue

Swimming Out Till the Sea Turns Blue

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Native Son

Native Son

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★
Read the review Edit this entry