Sort by
  • Barbarian

    ★★★★

  • X

  • Hatching

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ½

  • Wild Mountain Thyme

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Host

    ★★★★

  • Ju-On: Origins

    ★★★★½

  • The Rental

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★★½

  • High Flying Bird

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★★½

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Fyre Fraud

    ★★★

  • Escaping the Madhouse: The Nellie Bly Story

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Dumplin'

    ★★★★

  • Bird Box

  • The Nobodies

    ★★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • No One Would Tell

    ★★★

  • Hold the Dark

  • Her Smell

    ★★★★★

  • Vox Lux

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Destroyer

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★½

  • First Man

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★½

  • Cam

    ★★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Tig Notaro: Happy To Be Here

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Ali Wong: Hard Knock Wife

    ★★★★

  • Behind the Curve

    ★★★★★

  • Braid

    ★★★★½

  • Do Unto Others

    ★★★★★

  • Gonjiam: Haunted Asylum

    ★★★½

  • Midnight Sun

    ★★★★

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★★

  • Support the Girls

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★★½

  • Unsane

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★★

  • Lords of Chaos

    ★★★★

  • Tully

    ★★★★½

  • Never Goin' Back

    ★★★★

  • Madeline's Madeline

    ★★★★★

  • Shirkers

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★★

  • Piercing

    ★★★★

  • Nancy

    ★★★★★

  • The Tale

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • Web Cam Girls

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • The Landlord

    ★★★½

  • The Post

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★