Leticia has logged 203 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
28
'71

'71

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
20
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
Room

Room

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Livid

Livid

2011
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★★
Edit this entry  
12
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The World's End

The World's End

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Victoria

Victoria

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★
Edit this entry  
08
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★★½
Edit this entry  
06
Cropsey

Cropsey

2009
×
★★★
Edit this entry  
06
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Last Shift

Last Shift

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
★★★
Edit this entry  
05
Two Rabbits

Two Rabbits

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Lost River

Lost River

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
May

May

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Compliance

Compliance

2012
×
★★
Edit this entry  
03
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Kristy

Kristy

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Buzzard

Buzzard

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Second Mother

The Second Mother

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry