Sort by

Leticia has logged 371 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Julieta

Julieta

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★
Edit this entry  
30
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Kate Plays Christine

Kate Plays Christine

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Raise Your Voice

Raise Your Voice

2004
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Other People

Other People

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
The King of Kong: A Fistful of Quarters

The King of Kong: A Fistful of Quarters

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Operator

Operator

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
White Girl

White Girl

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Edit this entry  
03
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gilmore Girls: A Year in the Life

Gilmore Girls: A Year in the Life

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Elle

Elle

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tickled

Tickled

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Under the Shadow

Under the Shadow

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Z for Zachariah

Z for Zachariah

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★★
Edit this entry  
21
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Untamed

The Untamed

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Amanda Knox

Amanda Knox

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Little Sister

Little Sister

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Loving

Loving

2016
×
★★★★
Edit this entry  
08
Christine

Christine

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry