Sort by

Leticia has logged 75 entries for films during April 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Kill List

Kill List

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sleeping with the Enemy

Sleeping with the Enemy

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Call Me Lucky

Call Me Lucky

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Cruel & Unusual

Cruel & Unusual

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
King Kelly

King Kelly

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Metal Veins

Black Metal Veins

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Perfect Child of Satan

A Perfect Child of Satan

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Aileen: Life and Death of a Serial Killer

Aileen: Life and Death of a Serial Killer

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Corpse Vanishes

The Corpse Vanishes

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Women of the Prehistoric Planet

Women of the Prehistoric Planet

1966
×
Read the review Edit this entry  
27
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mad Monster

The Mad Monster

1942
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Willow Creek

Willow Creek

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Robot vs. The Aztec Mummy

The Robot vs. The Aztec Mummy

1958
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Slaughtered Vomit Dolls

Slaughtered Vomit Dolls

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Trollenberg Terror

The Trollenberg Terror

1958
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Zero Day

Zero Day

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Baskin

Baskin

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Capturing the Friedmans

Capturing the Friedmans

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★½
Edit this entry  
20
Jesus Camp

Jesus Camp

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
We Steal Secrets: The Story of WikiLeaks

We Steal Secrets: The Story of WikiLeaks

2013
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Sharknado

Sharknado

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Machete Kills

Machete Kills

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Frozen

Frozen

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Three… Extremes

Three… Extremes

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Machete

Machete

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry