Sort by

Leticia has logged 205 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Millennium Mambo

Millennium Mambo

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Starred Up

Starred Up

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Havoc

Havoc

2005
×
Edit this entry  
08
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Miss Sloane

Miss Sloane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Men, Women & Children

Men, Women & Children

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★
Edit this entry  
27
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
Read the review Edit this entry  
25
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Woodshock

Woodshock

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Central Park Five

The Central Park Five

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Joan Didion: The Center Will Not Hold

Joan Didion: The Center Will Not Hold

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Kill Me Please

Kill Me Please

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
BPM (Beats per Minute)

BPM (Beats per Minute)

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Patti Cake$

Patti Cake$

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Thirst Street

Thirst Street

2017
×
★★★
Edit this entry