Sort by

Leticia has logged 35 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Twinsters

Twinsters

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kids for Cash

Kids for Cash

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Lo and Behold: Reveries of the Connected World

Lo and Behold: Reveries of the Connected World

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Summer Dream

Summer Dream

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Xuxa Requebra

Xuxa Requebra

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Tower

Tower

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Witness

The Witness

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wristcutters: A Love Story

Wristcutters: A Love Story

2006
×
★★★
Edit this entry  
10
Sadako vs. Kayako

Sadako vs. Kayako

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Louder Than Bombs

Louder Than Bombs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Audrie & Daisy

Audrie & Daisy

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Logorama

Logorama

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Newtown

Newtown

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Passengers

Passengers

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Fly

The Fly

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry