• Beast

    ★★★★½

  • Mom and Dad

    ★★★★

  • Molly's Game

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Stronger

    ★★★

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★½

  • It

    ★★★★

  • Woodshock

    ★★★★½

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Thelma

    ★★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Story of a Girl

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • Happy End

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • How to Talk to Girls at Parties

    ★★★★★

  • Claire's Camera

    ★★★★½

  • The Square

    ★★★★½

  • BPM (Beats per Minute)

    ★★★★

  • Faces Places

    ★★★★★

  • It Comes at Night

    ★★★★½

  • You Get Me

    ★★★½

  • My Friend Dahmer

    ★★★

  • Thirst Street

    ★★★

  • Phoenix Forgotten

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Deadly Sorority

    ★★★

  • On the Beach at Night Alone

    ★★★★

  • Tragedy Girls

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Mommy Dead and Dearest

    ★★★½

  • Song to Song

    ★★★★★

  • Unforgettable

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • The Tokyo Night Sky Is Always the Densest Shade of Blue

    ★★★★

  • From Straight A's to XXX

    ★★★½

  • On Body and Soul

    ★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Super Dark Times

    ★★★★

  • God's Own Country

    ★★★★½

  • Patti Cake$

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Columbus

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★½

  • Casting JonBenet

    ★★★★

  • Before I Fall

    ★★★★½

  • Novitiate

    ★★★★

  • The Discovery

    ★★★½

  • Berlin Syndrome

    ★★★½

  • Landline

    ★★★½

  • The Big Sick

    ★★★★½

  • Passengers

    ½

  • A Cure for Wellness

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Collateral Beauty

  • Gilmore Girls: A Year in the Life

    ★★★★½

  • Miss Sloane

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Emma

    ★★★★

  • Ouija: Origin of Evil

    ★★★

  • Terrifier

    ½

  • The Accountant

    ★★

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • The Monster

    ★★

  • 13th

    ★★★★★

  • The Void

    ★★★