• The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • Cat Sick Blues

    ★★★★½

  • Blue Jay

    ★★★★

  • Jackie

    ★★★★★

  • Handsome Devil

    ★★★

  • Tramps

    ★★★

  • I Am the Pretty Thing That Lives in the House

    ★★★★½

  • Amanda Knox

    ★★★½

  • Antiporno

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Hounds of Love

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Nocturama

    ★★★½

  • Team Thor

    ★★★★

  • XOXO

    ★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Blair Witch

    ★★★

  • Nerve

    ★★★★

  • The Shallows

    ★★★★½

  • Sadako vs. Kayako

    ★★★

  • Lights Out

    ★★★½

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★★

  • Now You See Me 2

    ★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★

  • Elle

    ★★★★

  • The Neon Demon

    ★★★★★

  • Divines

    ★★★★

  • It's Only the End of the World

    ★★★★½

  • Personal Shopper

    ★★★★★

  • Aquarius

    ★★★★★

  • Loving

    ★★★★

  • American Honey

    ★★★★★

  • The Untamed

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★★

  • Raw

    ★★★★

  • Toni Erdmann

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • I, Daniel Blake

    ★★★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★★½

  • Money Monster

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★★

  • Ali Wong: Baby Cobra

    ★★★★

  • Sour Grapes

    ★★★★

  • Vincent N Roxxy

    ★★★

  • Team Foxcatcher

    ★★★★½

  • Always Shine

    ★★★★

  • Holidays

    ★★★★

  • The First Monday in May

    ★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★★

  • Julieta

    ★★★★½

  • Hannibal Buress: Hannibal Takes Edinburgh

    ★★★★

  • My Big Fat Greek Wedding 2

    ★★

  • The Belko Experiment

    ★★

  • Sausage Party

  • Tower

    ★★★★

  • Don't Think Twice

    ★★★

  • I Am Not a Serial Killer

    ★★★★

  • Operator

    ★★★

  • Little Sister

    ★★★★

  • Don't Breathe

    ★★★★★

  • Hush

    ★★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • Beware the Slenderman

    ★★★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★★½

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★½

  • The Other Side of the Door

    ★★

  • Midnight Special

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★★½

  • Manson's Lost Girls

    ★★★½