RSS feed for Jens
  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Glass

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Aquaman

    ★★★★

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • First Man

    ★★★½

  • The Meg

    ★★

  • The Darkest Minds

    ★★★★

  • The Equalizer 2

    ★★★

  • Extinction

    ★★½

  • How It Ends

    ★★½

  • Skyscraper

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Tau

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Rampage

    ★★★½

  • Game Over, Man!

    ★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★½

  • Ready Player One

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Tomb Raider

    ★★★★

  • Death Wish

    ★★★

  • Game Night

    ★★★

  • Red Sparrow

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • When We First Met

    ★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★½

  • Bright

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Wheelman

    ★★½

  • Geostorm

    ★★

  • 6 Below: Miracle on the Mountain

    ★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Flatliners

    ★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • High Society

  • The Mountain Between Us

    ★★★

  • Molly's Game

    ★★★½

  • Papillon

    ★★★★½

  • American Assassin

    ★★½

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Veronica

    ★★½

  • Death Note

    ★★★

  • Thelma

    ★★★½

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★

  • American Made

    ★★★★

  • What Happened to Monday

    ★★★★

  • The Dark Tower

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Rough Night

    ★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★