RSS feed for Jens

Jens has logged 80 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★½
Edit this entry  
29
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★½
Edit this entry  
28
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Edit this entry  
28
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★½
Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Spacewalker

The Spacewalker

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Unlocked

Unlocked

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★½
Edit this entry  
20
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Stratton

Stratton

2017
×
★★½
Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Mine

Mine

2016
×
★★½
Edit this entry  
29
Viral

Viral

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Snowden

Snowden

2016
×
Edit this entry  
26
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Death Note

Death Note

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Security

Security

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★½
Edit this entry  
06
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Life

Life

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★½
Edit this entry  
23
Morgan

Morgan

2016
×
★★½
Edit this entry  
22
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Welcome to the Hartmanns

Welcome to the Hartmanns

2016
×
★★
Edit this entry  
14
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Split

Split

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Edit this entry