RSS feed for Jens

Jens has logged 88 entries for films released in 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Side Effects

Side Effects

2013
×
Edit this entry  
22
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★½
Edit this entry  
20
The Zero Theorem

The Zero Theorem

2013
×
★½
Edit this entry  
16
The Colony

The Colony

2013
×
★★½
Edit this entry  
24
Her

Her

2013
×
Edit this entry  
06
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
31
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
½
Edit this entry  
15
Welcome to the Punch

Welcome to the Punch

2013
×
★★★
Edit this entry  
27
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
Edit this entry  
16
Trance

Trance

2013
×
★★★
Edit this entry  
02
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★
Edit this entry  
01
Lovelace

Lovelace

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Mindscape

Mindscape

2013
×
★★★
Edit this entry  
08
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★
Edit this entry  
26
Dark Skies

Dark Skies

2013
×
★★
Edit this entry  
18
These Final Hours

These Final Hours

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Ruby Red

Ruby Red

2013
×
★★½
Edit this entry  
13
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
★★½
Edit this entry  
12
Lone Survivor

Lone Survivor

2013
×
★★½
Edit this entry  
21
Ninja: Shadow of a Tear

Ninja: Shadow of a Tear

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Combustion

Combustion

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
Hours

Hours

2013
×
★★½
Edit this entry  
28
The Frozen Ground

The Frozen Ground

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Killing Season

Killing Season

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
Man of Tai Chi

Man of Tai Chi

2013
×
★★★
Edit this entry  
03
Suck Me Shakespeer

Suck Me Shakespeer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Machine

The Machine

2013
×
★½
Edit this entry  
27
Paranoia

Paranoia

2013
×
★★½
Edit this entry  
11
Jobs

Jobs

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★
Edit this entry  
12
The Numbers Station

The Numbers Station

2013
×
★★★
Edit this entry  
14
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★½
Edit this entry  
13
47 Ronin

47 Ronin

2013
×
★★
Edit this entry  
06
Rush

Rush

2013
×
★★★½
Edit this entry  
31
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★
Edit this entry  
31
App

App

2013
×
★★½
Edit this entry  
24
Getaway

Getaway

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★
Edit this entry  
18
Don Jon

Don Jon

2013
×
Edit this entry  
18
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
Carrie

Carrie

2013
×
★★★
Edit this entry  
04
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
Edit this entry  
03
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Mortal Instruments: City of Bones

The Mortal Instruments: City of Bones

2013
×
★★
Edit this entry  
25
Last Vegas

Last Vegas

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Escape Plan

Escape Plan

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★★
Edit this entry