• Mortal Kombat

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Game Night

    ★★★★★

  • Magic Mike XXL

    ★★★★★

  • Love in Thoughts

    ★★★★★

  • My Big Fat Greek Wedding

    ★★★★

  • Rush Hour

    ★★★★★

  • Chasing Amy

    ★★★★★

  • Mallrats

    ★★★★

  • Clerks

    ★★★★★

  • Airheads

    ★★★★

  • Ace Ventura: Pet Detective

    ½

  • Singles

    ★★★

  • GoodFellas

    ★★★★

  • Robot Jox

    ★★★★★

  • Batman

    ★★★★★

  • Say Anything...

    ★★★★★

  • Die Hard

  • Predator

    ★★★★

  • Top Gun

    ★★★★★

  • Thief

    ★★★★★

  • The Exorcist

    ★★★★★

  • Cool Hand Luke

    ★★★★★

  • Grand Prix

    ★★★★★

  • Hud

    ★★★★★

  • On the Waterfront

    ★★★★★

  • Sunset Boulevard

    ★★★★★

  • In a Lonely Place

    ★★★★★

  • His Girl Friday

    ★★★★★