• Crimes of the Future

    ★★½

  • Men

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

  • No. 10

  • No Time to Die

  • The Tragedy of Macbeth

  • My Father Is an Airplane

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • Freaks Out

  • Happening

    ★★★★

  • Last Night in Soho

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

  • Belfast

  • The Card Counter

  • Parallel Mothers

  • Vortex

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Blue Bayou

  • Lamb

  • Titane

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Compartment No. 6

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★★

  • Black Widow

  • Annette

    ★★★★★

  • Playlist

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★½

  • Ninjababy

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Judas and the Black Messiah

  • Pleasure

    ★★★★½

  • Mass

    ★★★★

  • Passing

  • Le Château du Tarot - Dior Haute Couture Spring/Summer 2021

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Pretend It's a City

  • The Claus Family

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • One Second

  • White Cube

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Riders of Justice

  • Mank

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

  • The Haunting of Bly Manor

  • Buladó

  • Supernova

  • On the Rocks

  • Last Days of Spring

  • Another Round

  • Wolfwalkers

  • Nomadland

  • Ammonite

  • Holler

  • Never Gonna Snow Again

  • Pieces of a Woman

  • Mandibles