Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Men

Men

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
Read the review Edit this entry  
29
My Best Friend's Wedding

My Best Friend's Wedding

1997
×
Read the review Edit this entry  
27
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
Read the review Edit this entry  
26
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Eyimofe (This Is My Desire)

Eyimofe (This Is My Desire)

2020
×
Edit this entry  
29
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
29
Vortex

Vortex

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Happening

Happening

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Ninjababy

Ninjababy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Secretary

Secretary

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Belfast

Belfast

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Freaks Out

Freaks Out

2021
×
Edit this entry  
05
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
Read the review Edit this entry  
05
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Gagarine

Gagarine

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Gaslight

Gaslight

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Passing

Passing

2021
×
Edit this entry  
23
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
30
Le Château du Tarot - Dior Haute Couture Spring/Summer 2021

Le Château du Tarot - Dior Haute Couture Spring/Summer 2021

2021
×
Edit this entry  
29
West Side Story

West Side Story

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
One Second

One Second

2020
×
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
A Therapy

A Therapy

2012
×
Edit this entry  
11
World Cinema

World Cinema

2007
×
Edit this entry  
10
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry