• The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Contractor

    ★★½

  • Big Gold Brick

    ★½

  • No Exit

    ★★★

  • Studio 666

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Fistful of Vengeance

    ★★

  • The Outfit

    ★★★★

  • Bigbug

    ★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Blacklight

    ★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Marry Me

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★

  • Moonfall

    ★½

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

    ★½

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Alice

    ★★½

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Master

    ★★★½

  • Emergency

    ★★★★

  • Fresh

    ★★½

  • The House

    ★★★½

  • Sex Appeal

    ★★½

  • Gold

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★

  • The 355

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • The Super Bob Einstein Movie

    ★★★

  • Death to 2021

    ★★½

  • Beanie Mania

    ★★★

  • Yearly Departed

    ★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • Jim Gaffigan: Comedy Monster

    ★★★

  • Station Eleven

    ★★★★

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • The Hating Game

    ★★★

  • Landscapers

    ★★★★

  • Mixtape

    ★★★½

  • Single All the Way

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • South Park: Post COVID

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★

  • Psych 3: This Is Gus

    ★★½

  • Michael Che: Shame the Devil

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★★

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★½

  • Swan Song

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • The Simpsons in Plusaversary

    ½

  • The Shrink Next Door

    ★★★½