• Death to 2020

    ★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Primal

    ★★½

  • Klaus

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Planet of the Humans

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Us

    ★★★★½

  • The Great Hack

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★★½

  • Glass

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★★½

  • The Biggest Little Farm

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The Seven Deadly Sins: Prisoners of the Sky

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Mirai

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Level 16

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★½

  • The Dawn Wall

    ★★★★

  • Justice League

    ★★★½

  • Perfect Bid: The Contestant Who Knew Too Much

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★½

  • 1922

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • One of Us

    ★★

  • I Kill Giants

    ★★★