Mista has logged 57 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Banking on Bitcoin

Banking on Bitcoin

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Rise and Rise of Bitcoin

The Rise and Rise of Bitcoin

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Sting

The Sting

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
Read the review Edit this entry  
31
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Founder

The Founder

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Chappie

Chappie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Origins

I Origins

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Movie 43

Movie 43

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
American Hustle

American Hustle

2013
×
Read the review Edit this entry  
06
Old School

Old School

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Solaris

Solaris

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Born Rich

Born Rich

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Circle

Circle

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Becoming Warren Buffett

Becoming Warren Buffett

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Passengers

Passengers

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry