• Annette

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • The Underground Railroad

    ★★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • kid 90

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★½

  • It's a Sin

  • Pretend It's a City

  • The Christmas Setup

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Mank

    ★★

  • I'm Your Woman

  • Soul

  • Freaky

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★★

  • The Boys in the Band

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Supernova

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • The Human Voice

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The Secret Garden

  • I'll Be Gone in the Dark

  • Da 5 Bloods

  • Out

  • Patton Oswalt: I Love Everything

  • Hollywood

  • The Half of It

  • Query

  • Shiva Baby

    ★★★

  • The Invisible Man

  • Onward

  • Emma.

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • The 7th Annual Live 'On Cinema' Oscar Special

  • The Stranger

  • The Father

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • The Outsider

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • Image Makers: The Adventures of America's Pioneer Cinematographers

  • Doctor Sleep

  • The Irishman

  • Knives Out

  • Dolemite Is My Name

  • Comedy Central Roast of Alec Baldwin

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Wasp Network

  • First Cow

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Ad Astra

  • It Chapter Two

  • Where'd You Go, Bernadette

  • My Favorite Shapes by Julio Torres

  • Ready or Not

  • Toy Story 4

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

  • Deadwood: The Movie

  • Parasite