Jeramy Wainwright has logged 18 entries for films during May 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★½
Edit this entry  
31
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★★
Edit this entry  
30
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
30
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Edit this entry  
19
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
Small Crimes

Small Crimes

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry