• The Kissing Booth 3

    ½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Host

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 2

    ★★★½

  • The Rental

    ★★★★½

  • The Little Mermaid Live!

    ½

  • The Bygone

    ★★★½

  • No Place Like Home

  • The Lion Guard: Battle for the Pride Lands

    ★★★

  • Deadwood: The Movie

    ★★★★★

  • I'll Be Next Door for Christmas

    ★★★

  • Seven in Heaven

    ★★★

  • Banana Split

    ★★★★

  • Trial by Fire

    ★★★½

  • Destroyer

    ★★★★½

  • Hope Springs Eternal

    ★½

  • Dear Chickens

    ★★★½

  • Coming and Going

    ★★★★

  • The Late Batsby

    ★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Totem

    ★★★

  • Nickelodeon's Sizzling Summer Camp Special

    ★★★

  • The Black Ghiandola

    ★★★

  • Bigger Fatter Liar

    ★★★

  • Rufus 2

    ½

  • Shangri-La Suite

    ★★★½

  • XOXO

    ★★

  • Pee-wee's Big Holiday

    ★★★★

  • Monkey Up

    ½

  • Rufus

    ★★

  • All I Want for Christmas

    ★★½

  • Nickelodeon's Ho Ho Holiday Special

  • The Lion Guard: Return of the Roar

    ★★★

  • Staten Island Summer

    ★★★

  • Lennon or McCartney

    ★★★

  • Eat With Me

    ★★★

  • Alexander and the Terrible, Horrible, No Good, Very Bad Day

    ★★★★½

  • Innocence

  • Rescuing Madison

  • Dakota's Summer

    ★★★

  • Super Buddies

    ★★½

  • Girl vs. Monster

    ★★★★

  • Stars In Shorts

    ★★★

  • Frankenweenie

    ★★★½

  • Disconnect

    ★★★★½

  • An American Girl: McKenna Shoots for the Stars

    ½

  • Let It Shine

    ★★★

  • Goats

    ★★★½

  • In the Family

    ★★★★

  • Moneyball

    ★★★★★

  • Prodigal

    ★★★

  • Red State

    ★★★★★

  • Firebreather

    ★★★½

  • Rubber

    ★★★★½

  • Starstruck

    ★★★½

  • Ben 10 Alien Swarm

    ★★★

  • Stolen

    ★★★

  • 17 Again

    ★★★★½

  • The Unborn

    ★★½

  • Fuel

    ★★★

  • Hancock

    ★★★★½

  • Superhero Movie

    ★★★½

  • Drillbit Taylor

    ★★★★

  • Ben 10: Race Against Time

    ★★★

  • The Brothers Solomon

    ★★★

  • Into the Wild

    ★★★★★

  • Evan Almighty

    ★★★★★

  • The Ant Bully

    ★★★½

  • X-Men: The Last Stand

    ★★★★½

  • Yours, Mine & Ours

    ★★★★

  • Flightplan

    ★★★★★

  • Just Like Heaven

    ★★★★★