Jerry has logged 31 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Age of Shadows

The Age of Shadows

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
An Unmarried Woman

An Unmarried Woman

1978
×
Edit this entry  
18
Snowden

Snowden

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Beautiful Days of Aranjuez

The Beautiful Days of Aranjuez

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Raw

Raw

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lion

Lion

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Una

Una

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
LBJ

LBJ

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
City of Tiny Lights

City of Tiny Lights

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Christine

Christine

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Green White Green

Green White Green

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sand Storm

Sand Storm

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
La La Land

La La Land

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
I, Daniel Blake

I, Daniel Blake

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Loving

Loving

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Abacus: Small Enough to Jail

Abacus: Small Enough to Jail

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Voyage of Time: Life's Journey

Voyage of Time: Life's Journey

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Elle

Elle

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Fire at Sea

Fire at Sea

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry