Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Deep End

Deep End

1970
×
★★½
Edit this entry  
26
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
The Tree of Wooden Clogs

The Tree of Wooden Clogs

1978
×
★★★★
Edit this entry  
23
Blonde

Blonde

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
A Taste of Honey

A Taste of Honey

1961
×
★★★★
Edit this entry  
21
still/here

still/here

2001
×
★★★★
Edit this entry  
21
Story of Women

Story of Women

1988
×
★★★½
Edit this entry  
19
Baby Mama

Baby Mama

2008
×
★★½
Edit this entry  
19
Pacifiction

Pacifiction

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Deliver Us from Eva

Deliver Us from Eva

2003
×
Edit this entry  
14
Diggers

Diggers

2006
×
★★
Edit this entry  
14
Bloom

Bloom

2022
×
★★★½
Edit this entry  
07
Funny People

Funny People

2009
×
★★★½
Edit this entry  
07
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Intruder

The Intruder

2004
×
★★★★
Edit this entry  
28
Sweet and Lowdown

Sweet and Lowdown

1999
×
★★½
Edit this entry  
26
What Happened Was...

What Happened Was...

1994
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Dishwasher

The Dishwasher

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Two Days Before Christmas

Two Days Before Christmas

2022
×
★★
Edit this entry  
22
Mighty Aphrodite

Mighty Aphrodite

1995
×
★★★½
Edit this entry  
21
Stardust Memories

Stardust Memories

1980
×
★★★½
Edit this entry  
21
Broadway Danny Rose

Broadway Danny Rose

1984
×
★★★½
Edit this entry  
21
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★½
Edit this entry  
21
Love and Other Disasters

Love and Other Disasters

2006
×
★★
Edit this entry  
20
One Fine Morning

One Fine Morning

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
Edit this entry  
16
Brute Force

Brute Force

1947
×
★★★½
Edit this entry  
12
Love Affair(s)

Love Affair(s)

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
The Bodyguard

The Bodyguard

1992
×
★★★
Edit this entry  
11
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
Edit this entry  
10
The Official Story

The Official Story

1985
×
★★★½
Edit this entry  
10
Magic Mike's Last Dance

Magic Mike's Last Dance

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Plus One

Plus One

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Edit this entry  
03
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Secret of the Grain

The Secret of the Grain

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Night Logan Woke Up

The Night Logan Woke Up

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Killers

The Killers

1946
×
★★★
Edit this entry  
31
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
30
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★
Edit this entry  
30
You People

You People

2023
×
★★½
Edit this entry  
28
Catwoman

Catwoman

2004
×
Edit this entry  
27
The Things of Life

The Things of Life

1970
×
★★★★
Edit this entry  
24
The War Room

The War Room

1993
×
★★★
Edit this entry  
24
Set It Up

Set It Up

2018
×
★½
Edit this entry